23 - lecie BSTS
Dodane przez admin dnia Maja 06 2019 19:15:32

W tym roku Bystrzyckie Stowarzyszenie Tenisa Stołowego obchodzi 23 rocznicę powstania. Najlepszym sposobem do uczczenia tego jubileuszu było zorganizowanie turnieju.
Taki turniej odbył się 5 maja w Ołdrzychowicach Kłodzkich ,w turnieju wzięło udział aż 46 osób !!! , co jest chyba rekordem bystrzyckich turniejów.
Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych , w kategorii juniorskiej pierwsze miejsce zajął Łukasz Paciorek - KTS Wolbromek , drugie miejsce zajął Mateusz Dasiewicz - Ołdrzychowice , trzecie Julian Motyka - Kłodzko , na pozostałych miejscach uplasowali się : 4- Mikołaj Lechociński -Kłodzko, 5- Igor Blacharczyk - Ołdrzychowice 6 - Konrad Rudencki -Kłodzko 7-Karolina Żuchowska - Kłodzko 8-Daniel Suwała - Kłodzko
W turnieju głównym w którym wystartowało 38 zawodników pierwsze miejsce zajął Radosław Wiśniewski -UKS Ludwikowice, w finale w pięciu setach pokonał Zbigniewa Sobkowa- TKS Granit Strzelin.Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Przyborowski - MKS Victoria Jelcz Laskowice.
Ponadto w pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze : 4- Bartosz Jurkiewicz - Orlęta Krosnowice 5- Ryszard Kulak - Orlęta Krosnowice 6- Grzegorz Wojtaszek - BSTS Bystrzyca Kłodzka 7- Karol Meissner - Lechia Ołdrzychowice 8-Albert Krupa - BSTS 9- Sławomir Bednarski - BSTS 10-Wincenty Marchewski - Victoria Jelcz Laskowice.
Sponsorami dzisiejszego turnieju byli : Bystrzyckie Stowarzyszenie Tenisa Stołowego , Gmina Bystrzyca Kłodzka , Szkoła Podstawowa im.Gen. Władysława Sikorskiego w Ołdrzychowicach oraz osoby prywatne Bogusław Zadorożny , Jerzy Motyka.