Rozgrywki ligowe - 5 liga BSTS II
Kadra
Tabela

Dominacja Jakuba Załuskiego

27 bm. został rozegrany VI Turniej Grand - Prix ,zakończył sie on wygraną Jakuba Załuskiego - Orlęta Krosnowice, o dwa pozostałe miejsca na podium spotkały się podobnie jak tydzień temu Siostry Ania i Kasia Węgrzyn.Tym razem lepszą okazała się Ania , rewanżując się za przegraną w poprzednim turnieju. Czwarte miejsce zajął Grzegorz Wojtaszek - BSTS Bystrzyca Kłodzka.

więcej informacji po kliknięciu na cztaj więcej

Jakub Załuski najlepszy w IX turnieju OPEN

Rozegrany 20 bm. IX turniej OPEN zgromadził na starcie 23 uczestników , zwycięzcą turnieju został zawodnik 2 ligowej drużyny Orląt Krosnowice - Jakub Załuski , walkę o pozostałe miejsca na podium stoczyły siosty Węgrzyn , tym razem górą była Kasia pokonując Anię 3: 1 ( obie Śnieżnik Stronie Śląskie )  czwarte miejsce zajął Maciek Kościak - Salos Dzierżoniów

więcej po kliknięciu na czytaj więcej

Grzegorz Jaskulski wygrywa V turniej Grand - Prix

13 bm. został rozegrany V turniej Grand- Prix , zwycięzcą turnieju został Grzegorz Jaskulski - TKS Granit Strzelin,w finale pokonał Grzegorza Wojtaszka - BSTS Bystrzyca Kłodzka : 3 : 0 , był to udany rewanż za porażkę w poprzednim turnieju.Trzecie miejsce wywalczył Albert Krupa - BSTS Bystrzyca Kłodzka a czwarte Zbigniew Sobków - TKS Granit Strzelin. Warto zaznaczyc wysoką frekwencje , w turnieju wzięło udział 27 zawodników , w tym trzy zawodniczki. !!!

Ryszard Kulak zwycięzcą VIII turnieju Open

Rozegrany 6 bm. VIII turniej Open zakończył sie zwycięzca Ryszarda Kulaka - Orleta Krosnowice , drugie miejsce niespodziewanie zajął Hubert Bogdoll - BSTS Bystrzyca Kłodzka , trzecie Albert Krupa  a czwarte Michał Słowik obaj BSTS Bystrzyca Kłodzka.

Albert Krupa zwycięzcą VII Turnieju Open

22 bm. został rozegrany VII turniej Open , zwycięzcą turnieju został Albert Krupa , drugie miejsce zajął Grzegorz Wojtaszek a trzecie Anatol Kornberger -wszyscy z BSTS Bystrzyca Kłodzka , czwarte miejsce wywalczył Dawid Leon - Radunia Tąpadła.

Grzegorz Wojtaszek najlepszy w IV turnieju Grand-Prix

15 bm. został rozegrany IV turniej Grand- Prix , najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Wojtaszek - BSTS Bystrzyca Kłodzka. W drodze po zwycięstwo pokonał Grzegorza Jaskulskiego i Zbigniewa Sobkowa -obaj TKS Granit Strzelin , czwarte miejsce zajął Tomasz Makowski - BSTS Bystrzyca Kłodzka.

więcej informacji po kliknięciu na czytaj więcej

Zwycięstwo Alberta Krupy

Albert Krupa ( BSTS Bystrzyca Kłodzka )na początku nowego sezonu zademonstrował wysoką formę odnosząc zwycięstwo w Turnieju Otwarcia. W finale po zacietym pięciosetowym pojedynku pokonał Jakuba Załuskiego ( Orlęta Krosnowice ) , który ostatecznie zajął trzecie miejsce, drugie miejsce zajął Grzegorz Wojtaszek ( BSTS Bystrzyca Kłodzka )

W turnieju wzięło udział dziewiętnastu zawodników

Nowi zawodnicy w BSTS

Przed rozpoczęciem nowego sezonu trzech nowych zawodników zasiliło drużyny Bystrzyckiego Stowarzyszenia Tenisa Stołowego. Dużym wzmocnieniem pierwszej drużyny jest pozyskanie Pawła Borszowskiego ( 41 lat ) ostatnio występującego w III ligowym Śnieżniku Stronie Śląskie .

Cezary Czaja zwycięzcą turnieju
OPEN

Rozegrany w niedzielę Otwarty Turniej Tenisa Stołowego był ostatnim  turniejem przed wakacyjna przerwą . Zwycięzcą turnieju został Cezary Czaja- Wrocław, dla którego był to debiut w naszych turniejach. Drugie mijsce zajął Grzegorz Wojtaszek - BSTS Bystrzyca Kłodzka , trzecie Jakub Załuski - Orlęta Krosnowice a czwarte Leon Dawid - Radunia Tąpadła.

Jakub Załuski najlepszy w VI turnieju Open

Rozegrany 23 bm. VI Turniej Open miał dosyć liczną i mocną obsadę, zwyciężył w nim nie bez trudności Jakub Załuski -Orlęta Krosnowice, drugie miejsce zajęła Anna Węgrzyn - Śniężnik Stronie Śląskie , a trzecie Tomasz Makowski - BSTS Bystrzyca Kłodzka.

Przed rozpoczęciem turnieju minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego wspaniałego zawodnika i działacza sportowego Leszka Hnatowa ( 59 lat ).

Grzegorz Wojtaszek wygrywa kolejny turniej

Nie ma mocnych na Grzegorza Wojtaszka , po zwycięstwie w ubiegłym tygodniu w Grand-Prix tym razem bez problemu wygrywa V Turniej OPEN.  O ile zwycięstwo Grzegorza było łatwo przewidzieć, to kolejność pozostałych miejsc na tzw. pudle jest dosyć niespodziewane.Bowiem drugie miejsce wywalczył Jan Słowik  a trzecie Hubert Bogdoll - obaj BSTS Bystrzyca Kłodzka. Obaj w drodze do finału pokonali po zacietej grze zwycięzce poprzedniego turnieju Open : Leona Dawida który turniej zakończył na czwartym miejscu.